#

Hakkımızda

Yonca PLASTİK

Biz Kimiz

Son yıllarda tarımda plastik film kullanımı her zamankinden çok daha fazla önem kazanmıştır. YONCA PLASTİK SAN. VE TİC. A.Ş. 1972 yılından beri Türk çiftçisinin sera ve sulama hortumları alanındaki ihtiyacını üstün kaliteli mamulleri ile karşılamaya devam etmektedir.

Türkiye’de başlangıçta katkısız , dolayısıyla kısa ömürlü sera örtüsü imalatı ile işe başlayan sektör günümüzde 60 ay ve ötesine kadar dayanıklı mamul yapma noktasına gelmiştir. Ancak dünyadaki araştırmalar burada kalmamış , güneş radyasyonunun bir polimeri olan sera örtüsünün kimyasal yapısını parçalayan ültraviyole ışınlarının zararlı etkilerini giderici kimyasal katkı maddeleri daha da geliştirilmiştir.Üstüne üstlük sera örtülerine çok değişik güçlü vasıflar kazandıran yeni katkı maddeleri de bulunmuştur .Bu katkı maddeleri termal özellikli (ısı tutucu ) buharlaşma engelli ( antifog özellikli ) , ültraviyole blokajı özelliğe (antivirüs özellikli ) sahip ışık seçici , optik özellikli ve filtre edici maddelerdir. Bu katkı maddeleri ile imal edilen sera örtüleri bitkilerin daha iyi büyüyüp gelişmelerini sağlayarak mahsulde verim artışı ve kalite yükselmesine yardımcı olurlar .

YONCA PLASTİK dünyadaki bu teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek , Türk çiftçisinin istifadesine ve hizmetine sunmaya bundan sonra da devam edecektir.

Katılım yapılan fuarlar

  • Antalya hasyurt
  • Antalya Growteach
  • Izmir Agroexpo
  • Mersin Cnrexpo
#
#